Naletět podomním obchodníkům vás může vyjít velmi draho. Už jen vyvázat se z nevýhodné smlouvy je velmi komplikovaná záležitost, která se bez vysokých sankcí pravděpodobně neobejde. I v tomto případě platí, že prevence je nejlepší řešení. Výhodnější je podvodníkům nenaletět a smlouvu nepodepsat v první řadě. V dnešním článku se podíváme na to, jak se před takovými taktikami účinně bránit a na co si dát pozor.
Věci zdarma nemusí být zdarma
Dejte si pozor na dárky, které jsou za určitých podmínek zdarma. V minulosti se takto nabízely například úsporné žárovky. Když pak ukončíte smlouvu v zákonné lhůtě, dodavatel vám sice nemůže účtovat pokuty, ale najednou dárky zdarma nejsou zdarma a musíte za ně zaplatit.
Neuzavírejte smlouvu s podomním prodejcem
Dejte si také velký pozor a nepouštějte tyto prodejce do obytných prostor. Pokud nevíte, s kým mluvíte, zeptejte se, kde na vzal prodejce Vaši adresu a zda vám nabízí nějaké služby. Buďte opatrní.Podomní prodej je takřka všude zakázaný.
Znejte obecní vyhlášky
Žijete v obci, kde je podomní prodej zakázán vyhláškou? Pokud i v takovém případě, u vašich dveří stojí obchodníci, obraťte se na policii.
Ukončete nevýhodnou smlouvu, dokud to jde
Znejte vaše pravomoci. Pokud jste uzavřeli smlouvu s podomním prodejcem mimo provozovnu, existují hned dva způsoby, jak ji ukončit. A to do 14 dnů od podepsání nebo do 15. dne od začátku dodávek. Nebuďte pasivní a vypovězte nevýhodnou smlouvu, dokud máte čas. Smlouvy na dobu určitou jdou vypovědět bez sankcí jen složitě.
Řešte spory včas
Neodkládejte změnu donekonečna. Pokud nejste spokojeni s cenami plynu nebo službami? Buďte aktivní. Kontaktujte energetického poradce, který vám pomůže vybrat levnějšího dodavatele, vypovědět starou smlouvu a uzavřít smlouvu novou. Jdeme ještě dál. Našim klientům poskytujeme bezplatné poradenství po celou dobu spolupráce, a to včetně komunikace s dodavateli nebo obchodně-technickou podporu.