Jak snadno poznáte dobrého dodavatele plynu

Na českém trhu najdete více než 80 dodavatelů zemního plynu. Vyznat se v jejich nabídce a vybrat si toho nejlepšího není jednoduchý úkol. Cena totiž nemusí vždy hrát tu nejzásadnější roli. I když i ta je velmi důležitá. V každém případě vám doporučujeme se zaměřit i na další faktory.

Protáčí se vám panenky při pohledu na pravidelné faktury za plyn a chcete s tím něco udělat? Nižší ceny získáte jednoduše tím, že přejdete k levnějšímu dodavateli. V dnešní už jsou tyto změny velmi jednoduché a probíhají jen na papíře. V ideálním případě vám s tím pomůže energetická poradenská společnost, která vše vyřídí za vás. Jak ale poznat, že nový dodavatel je lepší než starý?

Co byste měli vědět o novém dodavateli plynu

Jaká je jeho cenová nabídka
Kvalita zemního plynu by měla být od všech dodavatelů více méně stejná. Co se liší, jsou ceny. A v některých případech i markantně, čehož si rozhodně všimnou domácnosti, které plynem topí a zároveň na něm vaří. Takoví odběratelé mohou ročně ušetřit více než 10 tisíc korun ročně.
Ale pozor. Nedívejte se pouze na cenu za množství odebrané energie. Zaměřte se také na fixní částku, jinak nazývanou také stálý měsíční plat. Pod touto položkou najdete další služby jako například pojištění, instalatéra a další. Plaťte jen za věci, které skutečně využijete.

Jak najít dodavatele s nejlepšími podmínkami

Na to je jednoduchá odpověď. Nechte ho, ať si najde vás. Použitím některé online kalkulačky sice najdete levnějšího dodavatele, ale to ještě neznamená, že získáte to skutečně nejlepší řešení. Jako samostatná domácnost těžko dosáhnete na zvýhodněné nabídky. Nejefektivnější způsob, jak dostat nejlepší možné podmínky je spojit se ostatními maloodběrateli a vystupovat jako velkoodběratel.

To vám umožní účast na veřejných výběrových řízeních, které pravidelně pořádáme. Díky nim domluvíme našim klientům speciální cenové nabídky, které si velké plynárenské společnosti šetří pouze pro velké odběratele.

Protože na tyto hromadné řízení zveme pouze prověřené dodavatele zemního plynu, máte jistotu, že nová společnost nepodvádí své klienty a dodržuje zásady etického obchodování. Přihlásit se můžete ZDE.

U nás v IQ Tender – Energetické optimalizace.r.o. Vám dokážeme reálně pomoci.