Fixace na tři roky nebo na dobu neurčitou? Jaké řešení je v dnešní době nejvýhodnější.

S ohledem na současnou situaci se trh s cenami energií hodně proměnil. Jistě jste někdy řešili, nebo momentálně řešíte, zda je pro vás výhodnější smlouva na dobu určitou či neurčitou.
Všeobecně lze říci, že dnes vám na rok žádný dodavatel zemního plynu nenabídne zajímavou cenu. Proto naše společnost ani takové smlouvy svým klientům nenabízí. Důležité pro nás je, poskytnout klientovi co možná nejlepší možné podmínky.

Můžete si říct, ale co když se za rok cena plynu na trhu změní, klesne. A já budu vázán smlouvou na určitou dobu a tím pádem budu mít i horší smluvní podmínky. Ano, je dost možné, že se cena postupem času bude opět snižovat. Ale je jen velmi málo pravděpodobné, že se razantně sníží odběratelům, jelikož dodavatelé doplácejí na fixní smlouvy, které momentálně musí dotovat. Logicky tedy potom tyto dotované finance musí získat zpět.

Obecně platí, že čím kratší závazek u dodavatele, tím vyšší cena.

Díky naší dlouholeté praxi, kontraktům s velkými a důvěryhodnými dodavateli jsme si ověřili, že ideální jsou tříleté smlouvy.
Smlouvu na dobu neurčitou nedoporučujeme, jelikož změnou ceny na trhu se vám změní ceník.
Není jednoduché se ve všem zorientovat natolik, abyste si dokázali sami vyjednat ty nejlepší smluvní podmínky. Dobrá zpráva je, že na to nemusíte být sami a můžete mít v zádech silného partnera ve vyjednávání. Vysoutěžíme vám totiž hlavně velkého a stabilního dodavatele, u kterého máte garantovanou cenu na tři roky.
V této oblasti se pohybujeme už 8 let. A umíme v tom tedy chodit. Díky pořádání hromadných výběrových řízení a díky velké skupině klientů se nám daří u dodavatelů vyjednat ty nejlepší možné podmínky.

Chcete i vy lepší nabídku plynu? Napište nám a my se Vám v co nejkratší době ozveme.

A na co si dát u podepisování smluv pozor? Zde pár důležitých bodů na závěr.

  • Zkontrolujte, zda dodavatel udává cenu včetně DPH. Někteří dodavatelé udávají cenu bez DPH, aby vypadli levně oproti konkurenci.
  • Důkladně si prostudujte smlouvy a ověřte si, zda nepodepisujete smlouvu včetně placení dalších služeb, které nemusíte vůbec využít.
  • Pozor na podomní prodejce.
  • V současné době i běžný dodavatel může dát odběrateli zcela nevýhodné podmínky. Příkladem může být například produkt, který je promován jako fixovaný, ale smlouva obsahuje ustanovení, jež dodavateli umožňuje cenu měnit nebo smlouvu vypovědět.